Iratnyilvánosságot, most! Az nem járja, hogy a rendszerváltás után negyedszázaddal még mindig ott tartunk, hogy egyesek szelektív listák szubjektív szemezgetéseit osztják meg a sajtóval, arról, akit éppen denunciálni akarnak.
A Fidesz szóvivője arra szólította fel Bajnai Gordont, hogy haladéktalanul "oszlassa fel" a baloldal kezdeményezésére megalakult alternatív választási bizottságot, miután a testület egyik tagjáról, Rytkó Emíliáról olyan hírek jelentek meg a sajtóban, amelyek szerint az Országos Választási Iroda (OVI) korábbi vezetője jelenthetett Hankiss Ágnesről a nyolcvanas években. Az Együtt 2014-Párbeszéd Magyarországért Választási Szövetség reagálásában azt írta: "esze ágában sincs" a feloszlatást kezdeményezni, Rytkó Emília pedig tisztázta magát és szavaiban nem kételkednek.
Öt szakértő részvételével, Választási Monitoring Bizottság néven megalakult az az alternatív választási bizottság, amelynek létrehozását a baloldali ellenzék kezdeményezte – tájékoztatta az Együtt 2014 kedden az MTI-t.
„Az ellenem irányult támadásokat mindig politikai tevékenységnek, a politika részének tekintettem” - mondta a hvg.hu-nak a nyugdíjba vonulását bejelentő Rytkó Emília választásiiroda-vezető, aki visszavonulásának egyszerű okát is megnevezte.
A szocialisták és a Fidesz mellett immár a Jobbik is birtokában van az összes választókorú polgár név- és lakcímadatait tartalmazó adatbázisnak. Bármelyik listát állító párt megtudhatja, hová vagyunk bejelentve. Mi, egyszerű polgárok, nem tilthatjuk le eme listához való hozzáférést. Így például ama szélsőjobbos párt, a Jobbik, amely választási kiadványában reklámozza a személyes adatokat közprédává tévő kuruc.info-t, elvileg rákereshet, melyik, őket kritizáló újságíró hol lakik.
Az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága úgy döntött, nem hallgatja meg a népszavazás ügyében Rytkó Emíliát, az Országos Választási Iroda (OVI) vezetőjét. Balsai István fideszes képviselő szerint a kormánypárti többség „falaz a nyílt törvénysértéshez”.